چکار کنیم که صاحب فرزند پسر شویم ؟

چکار کنیم که صاحب فرزند پسر شویم؟
0 ۱۴,۸۳۸

جنسیت کودک چگونه تعیین میشود؟

چکار کنیم که صاحب فرزند پسر شویم – تحقیقات نشان میدهند تعیین جنسیت کودک بر مبنای اسپرم مرد است. کروموزومهای پدر، جنسیت کودک را تعیین میکند. مادر کروموزومهای ایکس ایکس (XX) دارد و پدر کروموزومهای ایکس وای (XY). اگر یک کروموزوم ایکس از مادر و یک کروموزوم ایکس دیگر از پدر گرد هم بیایند (XX)، کودک دختر میشود و اگر یک کروموزوم ایکس مادر با کروموزوم وای پدر ترکیب شود (XY)، کودک پسر میشود.

چکار کنیم که صاحب فرزند پسر شویم ؟

برای پسر دار شدن کار زیاد نمیتوان انجام داد. برخی روشها مطرح شده است که مبنای علمی ندارد اما برخی ادعا میکنند که موثر است. در اینجا به این روشها میپردازیم:

روش بیلینگز برای پسر دار شدن چگونه است؟

در روش بیلینگز (Billings  )، باید وضعیت مخاطی، بافت واژن و چرخه تخمک گذاری را زیر نظر بگیرید. هنگامی که به اوج زمان تخمک گذاری رسیدید، مخاط واژن لغزنده تر میشود. از این رو این زمان بهترین موقع برای فعالیت جنسی است. پس از این موقع، مخاط غلیظ تر میشود بنابراین احتمال بارداری کاهش می یابد.

کارایی روش بیلینگز برای پسر دار شدن چقدر است؟

استفاده از این روش به زنان کمک میکند با شرایط بدن خود بهتر آشنا شوند و بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی جهت باردار شدن را بشناسند. اما این روش تاثیری بر پسر دار یا دختر دار شدن شما ندارد.

تعیین جنسیت پسر با رژیم غذایی قلیایی

در این روش با خوردن غذاهای خاصی سعی میکنید احتمال پسر شدن جنین را افزایش دهید. گفته میشود زنان باید رژیم غذایی غنی از پتاسیم یا قلیایی بگیرند تا احتمال پسر شدن نطفه شان بیشتر شود. این کار را با مصرف مرکبات و گوجه فرنگی و سبزیجاتی مانند کلم و اسفناج باید انجام بدهید.

کارایی رژیم غذایی قلیایی در پسر دار شدن چقدر است؟

ارتباط محدودی بین مصرف زیاد غذاهای مملو از پتاسیم و پسر شدن جنین وجود دارد. هیچ ارتباط علی و معلولی بین این دو دیده نشده است. در هر صورت یک رژیم غذایی سالم به شما کمک میکند احتمال سلامت فرزندتان افزایش یابد اگر چه جنسیت آن را تضمین نمیکند.

روش شتلز برای پسر دار شدن چگونه است؟

در روش شتلز (Shettles)، زمان بندی رابطه جنسی بسیار نزدیک به تخمک گذاری یا حتی پس از تخمک گذاری باید باشد تا جنسیت پسر شود. زوجهایی که تلاش میکنند پسر دار شوند باید از مقاربت در فاصله بین پریود و روزهای پیش از تخمک گذاری پرهیز کنند. سلولهای اسپرم باید نزدیک به دهانه رحم ریخته شوند تا لقاح موفقیت آمیز شود. همچنین محیط قلیایی در واژن باید برقرار باشد.

کارایی روش شتلز در پسر دار شدن چقدر است؟

در این روش تمرکز بر رابطه جنسی در زمان اوج تخمک گذاری است. این باعث میشود بهترین زمان برای لقاح را بشناسید اما تضمینی وجود ندارد که لقاح به فرزند پسر منجر شود.

آزمایش ژنتیک پیش از کاشت و جدا سازی اسپرم چگونه به پسر دار شدن کمک میکند؟

در این روش بیماریهای ژنتیکی یا نقایص مادرزادی جنین مشخص میشود و همچنین جنسیت کودک را میتوان فهمید. در این فرایند، جنینهای تشکیل شده خارج میشوند و سپس جنین های سالم و خوب برای کاشت در رحم، انتخاب میشوند.

کارایی آزمایش ژنتیک پیش از کاشت و جدا سازی اسپرم چگونه است؟

در این روش که برای فیلتر کردن اسپرم های ناسالم و غیر طبیعی انجام میشود، جنینهای مشکل دار حذف میشوند بنابراین از این که کودکتان بیماری ژنتیکی یا نقص مادرزادی نخواهد داشت تا حدی مطمئن میشوید و از طرفی جنسیت جنین ها را متوجه میشوید. اما نمیتوانید جنسیت را تغییر دهید. با این حال ممکن است بتوان در صورت وجود چند جنین، تنها پسر را انتخاب کرد.

اگر میخواهید صاحب فرزند پسر شوید، پیش از اقدام برای بارداری با پزشک مشورت کنید. پیش از بارداری باید اقداماتی انجام دهید تا آمادگی کامل برای پشت سر گذاشتن یک بارداری سالم را داشته باشید. از این رو، چه دختر میخواهید چه پسر بهتر است با پزشک مشورت کنید.چکار کنیم که صاحب فرزند پسر شویم

 

منبع bebodywise

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.