راهکار های افزایش احتمال بارداری

راهکار های افزایش احتمال بارداری
0 ۸۱۲

قبل از بارداری چه کارهایی باید انجام داد؟

راهکار های افزایش احتمال بارداری – کارهایی وجود دارد که می توانید قبل از اینکه برای بچه دار شدن تلاش کنید انجام دهید که بر باروری شما و سلامت کودک شما تأثیر می گذارد.

همچنین سلامت شما قبل از بارداری بر سلامت مادام العمر کودک شما تأثیر می گذارد. با رعایت توصیه هایی که در ادامه آورده ایم، می توانید:

 • احتمال باروری خود را بهبود بخشید
 • از سلامت آینده کودک خود محافظت کنید .
 • خطرات و مشکلات در طی بارداری را کاهش دهید.

هنگامی که شروع به تلاش برای بچه دار شدن کردید (پیشگیری از بارداری را متوقف کردید) در چند هفته اول متوجه بارداری خود نخواهید شد.

بنابراین، اگر برای بچه دار شدن تلاش می کنید، ایجاد یکسری  تغییرات از قبل، به شما آرامش خاطر  هنگام باردار شدن می دهد.

کارهایی هست که می توانید قبل از بارداری انجام دهید تا سلامت بارداری و جنین خود را تضمین کنید و سلامت خود و کودکتان را بهبود ببخشید و مشکلات در طی بارداری داری را کاهش دهید.

  12 کاری که هنگام تلاش برای بچه دار شدن باید انجام دهید

 1. اگر سیگار می‌کشید، سیگار را ترک کنید یا آن را کاهش دهید : سیگار بر باروری (توانایی باردار شدن) در مردان و زنان تأثیر می گذارد. اگر اکنون سیگار را ترک کنید، شانس باردار شدن شما افزایش می یابد. همچنین ثابت شده است که سیگار به DNA جنین شما آسیب می رساند. در دوران بارداری سیگار کشیدن بزرگترین عامل خطر برای عوارض جدی است که می توانید آن را هم اکنون اصلاح کنید.
 2. اگر الکل می‌نوشید، قطع کنید یا آن را کاهش دهید.
 3. اگر دارو مصرف می‌کنید،با مشورت پزشک آن را قطع یا ادامه دهید.
 4. مصرف فولیک اسید را از هم‌اکنون شروع کنید، زیرا  به زمان نیاز دارد تا ذخایر آن در بدن شما افزایش یابد. اسید فولیک باید در بدن شما جمع شود تا حداکثر محافظت را برای کودک شما در برابر نقص لوله عصبی ایجاد کند. بسیاری از زنان در عرض یک ماه پس از تلاش باردار می شوند، بنابراین ایده آل است که مصرف اسید فولیک را دو ماه قبل از توقف پیشگیری از بارداری شروع کنند. اگر قبلاً پیشگیری از بارداری را متوقف کرده‌اید، مصرف مکمل اسید فولیک 400 میکروگرم را روزانه شروع و  تا هفته 12 بارداری ادامه دهید.ممکن است برای برخی از زنان 5 میلی گرم اسید فولیک تجویز شود.

رژیم غذایی متعادل و سالم داشته باشید

 1. یک رژیم غذایی متعادل و سالم داشته باشید .رژیم سالم باروری را بهبود می‌بخشد و همچنین بر روی سلامتی آینده جنین تأثیر می‌گذارد. شما می توانید با خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل، باروری خود را بهبود ببخشید. بهترین غذاها شامل غلات کامل، چربی های اشباع نشده و پروتئین های گیاهی مانند عدس و لوبیا است. رژیم غذایی شما قبل و در طول بارداری نیز بر رشد جنین در رحم و سلامت او در آینده تأثیر می گذارد. یک رژیم غذایی سالم برای بارداری مانند یک رژیم غذایی سالم برای زندگی است.اگر شرایطی دارید که به رژیم‌های غذایی یا نیازهای تغذیه‌ای خاص نیاز دارد، مانند دیابت، متخصص تغذیه می‌تواند به شما کمک کند. راهکار های افزایش احتمال بارداری

کاهش نوشیدنی های حاوی کافئین

 1. اگر نوشیدنی های حاوی کافئین زیاد می نوشید ، آن را کاهش دهید. تحقیقات نشان می دهد که مصرف بیش از حد کافئین در حین تلاش برای باردار شدن می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد که این امر هم برای زنان و هم برای مردان صدق می کند. و نیز نشان داده شده است که مصرف بیش از حد کافئین در بارداری برای جنین در حال رشد مضر است.
  ‌اگر قصد بارداری دارید، شما و همسرتان باید مصرف کافئین خود را به 200 میلی گرم در روز محدود کنید
 2. سعی کنید اگر اضافه وزن دارید به وزن مناسب نزدیک شوید. BMI (شاخص توده بدنی) معیاری است که از قد و وزن شما برای بررسی اینکه آیا وزن شما سالم است یا خیر، استفاده می کند. BMI ایده آل قبل از لقاح بین 18.5 تا 24.9 است.
 3. اگر فعالیت ندارید، سعی کنید ورزش و فعالیت را در برنامه روزانه خود جای دهید .نشان داده شده است که این کار باروری را بهبود می بخشد و سبب سلامت بارداری و جنین شما می شود. زنانی که از نظر بدنی فعال تر هستند، بیشتر احتمال دارد فرزندانی داشته باشند که از نظر بدنی فعال و سالم  هستند.وزارت بهداشت برای فعالیت در هفته توصیه می کند:
 • حداقل 150 دقیقه فعالیت هوازی متوسط ​​در هفته
 • ورزش های قدرتی در دو یا چند روز در هفته که روی تمام عضلات اصلی کار می‌کند.
 1. اگر در سه سال گذشته آزمایش غربالگری دهانه رحم را انجام نداده اید، انجامش دهید. اگر بین 25 تا 49 سال سن دارید، باید هر سه سال یک بار آزمایش غربالگری دهانه رحم انجام دهید. بهتر است قبل از بارداری آزمایش بدهید زیرا بارداری می تواند تفسیر نتایج آزمایش شما را سخت تر کند.
  اگر قصد بارداری دارید، با پزشک عمومی خود تماس بگیرید تا بررسی کنید که آیا غربالگری شما در حال حاضر یا در یک سال آینده انجام می شود
 2. چک کنید واکسن MMR (ضد سرخجه) را تزریق کرده اید یا خیر.
 3. بدون مشورت با پزشک عمومی یا متخصص ، هیچ داروی جدیدی مصرف نکنید یا داروهای موجود را قطع نکنید. برخی از داروهای بدون نسخه می‌توانند به مشکلات باروری برای مردان و زنان منجر شوند. داروهای غیرقانونی و مواد مخدر نیز می توانند عوارض جدی در بارداری ایجاد کنند. ممکن است برای برخی افراد ترک مصرف مواد بسیار دشوار باشد که در این صورت نیاز به پشتیبانی و خدمات مشاوره است.
 4. برای بیماری‌های مقاربتی آزمایش دهید. عفونت های مقاربتی می توانند بر باروری شما و همچنین سلامت بارداری و جنین آینده تأثیر بگذارند.

  اگر دلیلی وجود دارد که فکر کنید ممکن است شما یا شریک تان به STI مبتلا شده باشید، مهم است که هر دوی شما آزمایش شوید.

جمع بندی راهکار های افزایش احتمال بارداری

توجه داشته باشید که برخی شرایط و داروهای مورد استفاده برای درمان آنها، ممکن است باردار شدن را دشوارتر کند.

مهم است که قبل از صحبت با پزشک یا متخصص در مورد برنامه های خود برای بارداری، مصرف دارو را قطع نکنید. آنها با شما درباره امن ترین انتخاب ها در دوران بارداری صحبت خواهند کرد.

 

 

منبع tommys

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.