دکتر خوب برای در IVF ( ای وی اف) موفق

دکتر خوب برای در IVF ( ای وی اف) موفق
0 ۱,۷۲۳

لقاح آزمایشگاهی

دکتر خوب برای در IVF ( ای وی اف) موفق – بسیاری از علل ناباروری را می توان با موفقیت با  استفاده از روش IVF درمان کرد – ناباروری مردانه، آسیب لوله های فالوپ، اندومتریوز، مشکلات تخمک گذاری و برخی ناباروری‌های غیر قابل توضیح.

روش IVF شرایط بهینه‌ی مورد نیاز برای تخمک ها و اسپرم ها را ایجاد می کند تا بیشترین شانس به هم پیوستن گامت‌ها و باروری فراهم شود.

 1. ابتدا برای افزایش تعداد تخمک های در دسترس دارو مصرف می شود – این کار تحریک تخمدان نامیده می شود.
 2. در مرحله بعد، تخمک ها طی فرآیندی به نام جمع آوری تخمک برداشته می شوند و در آزمایشگاه اسپرم به تخمک ها اضافه می شود تا در شرایط آزمایشگاهی لقاح صورت گیرد.
 3. نوعی از IVF که اسپرم به صورت مستقیم به داخل سلول تخمک تزریق شود، ICSI نامیده می شود.
 4. سپس متخصص جنین شناس، جنینی را که بیشترین شانس بارداری را دارد انتخاب می کند تا به رحم منتقل شود.
 5. سایر جنین های با کیفیت خوب را می توان برای شانس مجدد بارداری منجمد کرد.

از آنجایی که IVF به طور معمول 6 تا 10 تخمک را در دسترس قرار می دهد، زنان جوان 40 تا 50 درصد شانس بچه دار شدن با یک درمان را دارند. این احتمال، دو برابر شانس بارداری است که زوجین با باروری طبیعی در طی یک ماه دارند.

در حالی که اکثر مردم یک بار به IVF فکر می کنند، شانس کلی بچه دار شدن بستگی به تعداد دفعات انجام فرایند دارد.

برخی از انواع روش‌های کمکی باروری :

 • ICSI گونه ای از IVF است. به جای اینکه اسپرم و تخمک در یک لوله آزمایش مخلوط شوند، یک اسپرم منفرد به هر تخمک بالغ تزریق می شود. ICSI زمانی استفاده می شود که کیفیت اسپرم برای IVF معمولی ضعیف باشد. ICSI تقریباً به هر مردی که اسپرم دارد، چه در منی و چه در بیضه‌اش، این امکان را می دهد که IVF را امتحان کند.
 • PGS: تعداد کروموزوم ها را در هر بلاستوسیست بررسی می کند.
 • TiMI: هر 10 دقیقه از جنین ها عکس می گیرد تا نقاط عطف رشد را در زندگی جنین ثبت کند.

اگر جنین ها فقط یک بار در روز بازرسی شوند این نقاط عطف قابل ثبت نیست.

 • ارزیابی توانای پذیرش آندومتر رحم ERA: روشی است که آندومتر بررسی میشود تا مشخص شود وضعیت رحم در چه تاریخی برای انتقال رویان و لانه گزینی مناسب است.
 • فعال سازی تخمک مصنوعی “AOA : این تکنیک می تواند با استفاده از یک یونوفور کلسیم که باعث افزایش کلسیم در تخمک می شود و شانس لقاح را بهبود می بخشد، به فعال شدن تخمک کمک کند.
 • Assisted Hatching: این یک گزینه در هنگام انجام IVF یا ICSI است. یک سوراخ کوچک در پوسته نرم جنین قبل از اینکه در رحم جایگزین شود ایجاد می شود.

EmbryoGlueدر مرحله انتقال جنین IVF

مرحله آخر سفر IVF شما در کلینیک، انتقال جنین است. در روش‌های کمک باروری، بیشتر جنین ها به محلولی به نام EmbryoGlue منتقل می شوند.

شواهد خوبی وجود دارد که نشان می‌دهد افزودن مقداری «چسب» به محلولی که جنین‌ها را در زمان انتقال در آن قرار می‌دهیم، منجر به تولد نوزادان بیشتری می‌شود.

چرخه ذوب IVF

هنگامی که جنین‌ها به دنبال لقاح آزمایشگاهی منجمد شدند، می‌توان آنها را ذوب کرده و در مراحل بعدی به رحم منتقل کرد. این کار معمولا مستلزم چندین آزمایش خون برای تعیین زمان تخمک گذاری در طول یک چرخه طبیعی است. در برخی موارد لازم است یک چرخه با استفاده از داروها برای آماده سازی رحم برای لانه گزینی کنترل شود. جنین ها در زمان مناسب به داخل رحم منتقل می شوند.

انجماد جنین

اغلب بیش از دو یا سه جنین در یک چرخه IVF تولید می شود. جنین‌های «یدک» با کیفیت خوب را می‌توان منجمد کرد و بعداً ذوب کرد تا شانس بارداری دوباره ایجاد شود. انجماد و ذوب باید تحت شرایط خاص انجام شود. طی این روش حدود 60 تا 70 درصد جنین ها می توانند زنده بمانند. زمانی که جنین ها قرار است ذوب شوند، چرخه قاعدگی زن با آزمایش خون ارزیابی می شود تا اطمینان حاصل شود که جنین ها در زمان مناسب چرخه قاعدگی جایگزین شده اند.

مشکلات IVF ، خطرات و راه حل ها

تکنیک IVF یک روش پیچیده پزشکی و علمی است، بنابراین جای تعجب نیست که گاهی اوقات حتی با بهترین دانش و تجربه اتفاقات غیرمنتظره ای رخ دهد. اگر همه چیز مطابق انتظار پیش نرود، پزشک همواره قبل از هر تصمیمی در مورد گزینه ها با شما صحبت خواهدکرد.

بازیابی اسپرم به روش جراحی – Mesa، Pesa، Tesa و Tese

اینها تکنیک های مختلفی برای به دست آوردن اسپرم از اپیدیدیم یا بیضه‌ی مردانی هستند که در انزال خود اسپرم ندارند (آزواسپرمی). اگر علت آزواسپرمی انسداد باشد، روش بازیابی اسپرم معمولاً ساده است و می‌توان آن را تحت بی‌حسی موضعی با فریز کردن اسپرم برای استفاده در آینده انجام داد. اگر علت “غیر انسدادی” باشد، این روش پیچیده‌تر خواهد بود و بهترین نتایج با تکنیک‌های جراحی میکروسکوپی به دست می‌آید.

اسپرم پشتیبان

اگر شما یا همسرتان نگران تولید نمونه مایع منی در روز درمان IUI یا IVF هستید یا اینکه ممکن است دور باشید، معمولاً می‌توانیم نمونه پشتیبان را فریز کنیم. شما باید این کار را از قبل به خوبی ترتیب دهید تا بتوانیم ببینیم که اسپرم شما تا چه حد طی انجماد و ذوب شدن زنده می ماند. هزینه جداگانه ای برای انجماد اسپرم وجود دارد، مگر اینکه به دلایل پزشکی به عنوان بخشی از درمان با بودجه عمومی نیاز باشد. اگر IVF با اسپرم پشتیبان منجمد انجام می دهید، پیشنهاد می کنیم برای به حداکثر رساندن میزان لقاح تخمک ها از ICSI استفاده کنید.

انتقال تک جنینی

از همان روزهای اولیه IVF، افراد سعی می کردند با انتقال بیش از یک جنین شانس بارداری را در IVF افزایش دهند. اما انتقال بیش از یک جنین احتمال حاملگی چند قلو را نیز افزایش می دهد.دکتر خوب برای در IVF ( ای وی اف) موفق

با بهبود روش های IVF، کلینیک ها انتقال سه جنین را در زنان جوان تر متوقف کردند تا شانس سه قلو شدن را محدود کنند. اکنون که شانس لانه گزینی هر جنین در رحم بیشتر نیز شده است. انتقال تک جنینی (SET) را در زنان جوان تر توصیه می‌شود.

دکتر خوب برای در IVF ( ای وی اف) موفق

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.